категорії: репортаж

Кирпичи "15 лет тяжелы"

теґи: "Прайм" на Подолі, Кирпичи

27 березня, в клубі Прайм відбувся концерт присвячений 15-річчу культового пітерського гурту Кирпичи.  15 років для гурту – доволі солідна дата, за цей час як в творчості так і в реальному житті колективу сталось багато змін. Змінювався склад, звучання, стилістика, навіть погляди і життєва позиція учасників. Тому і музика на альбомах від 1995 року до сьогодення абсолютно різна. Від хардкору до репу, від панку до гранджу. В концертну програму з назвою «15 лет тяжелы» гурт включив  весь той діапазон своєї, творчості тому виступ вийшов вкрай різнобарвний.

Концерт відкрив київський гурт People Like Lemmings. Хлопці зіграли напевно весь свій репертуар. Співали і про фейс-контроль і про ню-рейв і про футбол і про алкоголь, в основному про алкоголь. Стиль «Леммінгів» – це суміш панку, хардкору та хіп-хопу, але деінде прослідковується реґі та ска. Зі своєю основною місією – завести публіку –  хлопці впорались на відмінно і тому фраза вокалісту «Спасибі, що не кидали помідорами» була зайвою. Які там помідори, коли стоїть суцільний слем?

Після закінчення виступу PLL відбувся «традиційний» для Прайму аукціон, основним лотом якого стала остання афіша концерту. Якісь хлопці з Троєщини не пожаліли на неї своїх двохсот гривень. Чи то афіші піднялись в ціні чи то хлопці «піднялись», але тим не менш аукціон завершився, завершився гучними вигуками «Кір-пі-чі! Кір-пі-чі!». Публіка жадала продовження музичного бенкету.

І очікування в повній мірі виправдали себе. Перед  виходом музикантів на сцену пролунало  інтро, яке, напевно, мало на меті пробути свідомість слухачів. «Ты потерян и только три безумца могут тебя спасти» – приблизно такий зміст ліричного вступу. І ось «три безумця» – Вася Васін, Данило Смірнов та  Вадим Латишев – під шалений галас зарядженого натовпу  з’являються на сцені. Першою піснею стала «Сила Ума» – лунає бас, стукають барабани, ллється потік слів, публіка радісно зустрічає своїх улюбленців.  Наступним треком гурт зіграв пісню, яку не грав з 2000 року – «Давай Микрофон» . Потім зіграли суперечливі  за назвою треки  «Рэп – это калл» та «Рэп собирает». Після цього лунає одна з найстаріших композицій гурту – «Кирпичи 96». На цьому «хіп-хопівський» вступ закінчується і звучить панк та хардкор – під сценою стоїть суцільна штовханина – люди, які на початку концерту по-реперевські качали руками в такт біту почали несамовито вовтузити один одного ліктями у слемі. Щоб дати фанам перепочити лунає трек «Джедаи». Після композиції «Капитализм» вокаліст гурту Вася В, в традиційний для нього манері ,подякував публіці: «Спасибо-спасибо бла-бла-бла» .  «Кирпичи» говорять з фанами своїми треками, а не пустими розмовами – це факт. Далі звучить ще добрих 2 десятка пісень, від найстаріших «Водка – плохо» та «Байка» до найновішої, ще ніде не виданої, «Школьнички».   Після майже 2-годинного виступу, гурт  покинув сцену, але через декілька хвилин  шалені крики «Кирпичи!» та «Бис!», повернули музикантів назад. Пісню «Про Друзей»  обійнявшись за плечі співав весь зал.

Після концерту Вася В спілкувався з публікою, давав автографи, жав всім руки.

Більше фотографій тут